МАН-ААС УИХ-ЫН СОНГУУЛЬД НЭР ДЭВШИГЧИД БУЮУ У.ХҮРЭЛСҮХИЙН БАГИЙНХАН

2020-05-17 0

 

Архангай:
1. Г.Тэмүүлэн /УИХ-ын гишүүн/
2. Ж.Мөнхбат /УИХ-ын гишүүн/
3. Ё.Баатарбилэг /БСШУ-ны сайд/

Баян-Өлгий:
1. Х.Баделхан /БХБ-ын сайд/
2. Т.Абубахир /МАН-ын гишүүн/
3. А.Галимхан /МАН-ын гишүүн/

Баянхонгор:
1. Л.Элдэв-Очир /УИХ-ын гишүүн/
2. Г.Занданшатар /УИХ-ын гишүүн/
3. Б.Батцэцэг /Гадаад харилцааны дэд сайд

Булган:
1. Ж.Бат-Эрдэнэ /УИХ-ын гишүүн/
2. Ц.Анандбазар /Сод Монгол группийн ерөнхийлөгч/

Говь-Алтай:
1. Б.Энх-Амгалан /УИХ-ын гишүүн/
2. Ш.Раднаасэд /УИХ-ын гишүүн/

Дундговь, Говьсүмбэр:
1. Сү.Батболд /УИХ-ын гишүүн/
2. Г.Мөнхцэцэг /УИХ-ын гишүүн/

Дорнод:
1. Х.Болорчулуун /УИХ-ын гишүүн/
2. Ц.Сэргэлэн /ХХЕГ-ын дарга асан/

Дорноговь:
1. Б.Дэлгэрсайхан /УИХ-ын гишүүн/
2. Т.Энхтүвшин /МАН-ын гишүүн/

Завхан:
1. Ц.Цэрэнпунцаг /Улсын гарьд/
2. Б.Баярсайхан /БСШУ-ны Төрийн нарийн бичгийн дарга асан/

Өвөрхангай:
1. С.Чинзориг /УИХ-ын гишүүн/
2. Д.Тогтохсүрэн /УИХ-ын гишүүн/
3. Г.Ганболд /Засаг дарга/

Өмнөговь:
1. Н.Наранбаатар /Засаг дарга/
2. Х.Мандахбаяр /МСНЭ-ийн дарга асан/

Сүхбаатар:
1. З.Энхтөр /Засаг дарга асан/
2. Т.Ганди /Гадаад харилцааны сайд асан/

Сэлэнгэ:
1. Ж.Эрдэнэбат /Ерөнхий сайд асан, УИХ-ын гишүүн/
2. Д.Өнөрболор /МАН-ын Бага хурал/
3. Ч.Ундрам /МАН-ын Бага хурлын гишүүн/

Төв:
1. Ж.Батжаргал /Засаг дарга/
2. Н.Энхболд /УИХ-ын гишүүн/
3. Д.Гантөгс /Найрамдал зуслангийн захирал/

Увс:
1. Ч.Хүрэлбаатар /Сангийн сайд/
2. Б.Чойжилсүрэн /УИХ-ын гишүүн/
3. Н.Цэрэнбат /БОАЖ-ын сайд/

Ховд:
1. С.Бямбацогт /УИХ-ын гишүүн/
2. Ц.Цогзолмаа /УИХ-ын гишүүн/
3. О.Батнайрамдал /ЗГХЭГ-ын даргын ахлах зөвлөх/

Хөвсгөл:
1. Л.Энх-Амгалан /УИХ-ын гишүүн/
2. Ц.Даваасүрэн /Эрчим хүчний сайд/
3. Л.Мөнхбаатар /УИХ-ын гишүүн/

Хэнтий:
1. У.Хүрэлсүх /Ерөнхий сайд, МАН-ын дарга/
2. Л.Оюун-Эрдэнэ /ЗГХЭГ-ын дарга/
3. Б.Бат-Эрдэнэ /УИХ-ын гишүүн/

Орхон:
1. Ц.Нямдорж /Хууль зүйн сайд/
2. Д.Батлут /Засаг дарга/
3. Б.Оюунгэрэл /МЭХ-ны Ерөнхийлөгч/

Дархан-Уул:
1. Б.Жавхлан /УИХ-ын гишүүн/
2. Б.Баттөмөр /УИХ-ын гишүүн/
3. Г.Дамдинням /Бага хурлын гишүүн/

Багахангай, Налайх, Багануур:
1. С.Амарсайхан /Нийслэлийн Засаг дарга/
2. Ц.Сандаг-Очир /Нийслэлийн иргэдийн хурлын төлөөлөгч/

Баянзүрх:
1. Б.Энхбаяр /Хууль зүйн дэд сайд асан/
2. Б.Саранчимэг /УИХ-ын гишүүн/
3. Х.Булгантуяа /Сангийн дэд сайд/
4. Э.Бат-Амгалан /Бага хурлын гишүүн/
5. Ж.Чинбүрэн /Хүний гавьяат эмч/

Сүхбаатар дүүрэг:
1. Ц.Мөнх-Оргил /УИХ-ын гишүүн/
2. Д.Цогтбаатар /Гадаад харилцааны сайд/
3. Ц.Мөнхцэцэг /Улс төр судлаач/

Чингэлтэй дүүрэг:
1. М.Оюунчимэг /УИХ-ын гишүүн/
2. Т.Аюурсайхан /УИХ-ын гишүүн/
3. Ж.Сүхбаатар /УИХ-ын даргын зөвлөх/

Баянгол дүүрэг:
1. Д.Лүндээжанцан /УИХ-ын гишүүн/
2. Ж.Ганбаатар /УИХ-ын гишүүн/
3. Х.Ганхуяг /Херо холдинг ХХК захирал/

Сонгинохайрхан дүүрэг:
1. Д.Сумъяабазар /Уул уурхайн сайд/
2. Н.Учрал /УИХ-ын гишүүн/
3. Х.Нямбаатар /УИХ-ын гишүүн/
4. Б.Жаргалмаа /Нэвтрүүлэгч/
5. П.Анужин /Бага хурлын гишүүн/

Хан-Уул:
1. Д.Сарангэрэл /УИХ-ын гишүүн, ЭМ-ын сайд/
2. Г.Амартүвшин/ Хөгжлийн банкны гүйцэтгэх захирал асан/
3. Ж.Алдаржавхлан /Бага хурлын гишүүн/

Холбоотой мэдээ

ХУРДАН АЗАРГАНЫ УРАЛДААНД МОНГОЛ УЛСЫН ТОД МАНЛАЙ УЯАЧ Б.ОТГОННАСАНГИЙН ХҮҮ О.ЗУЛСАРЫН ХОНГОР ХАЛЗАН ТҮРҮҮЛЛЭЭ

  Ардын хувьсгалын 99 жил, Өвөрхангай аймаг байгуулагдсаны 89 жилийн ойн баяр наадам өргөн д

2020-07-14

НИЙТИЙН БҮЖГИЙН ҮНДЭСНИЙ АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭНД ДЭД БАЙР ЭЗЭЛЖЭЭ

Өвөрхангай аймгийн нийтийн бүжгийн хамт олон Үндэсний Аварга шалгаруулах тэмцээнээс Дэд Аварга, Гутг

2020-06-28

ИХЭНХ НУТГААР БОРОО ОРЖ, ГОВИЙН АЙМГУУДИЙН НУТГААР ШОРООН ШУУРГА ШУУРНА

СЭРЭМЖЛҮҮЛЭГ: Ихэнх нутгаар бороо орж, говийн аймгуудад хүчтэй шороон шуурга шуурна. Ихэнх нутгаар

2020-06-07